Tavosirdziai

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Ką daryti ištikus širdies smūgiui?

Prasidėjus širdies smūgiui, būtinas skubus gydymas – reikia atblokuoti užsikimšusias arterijas ir sumažinti širdies raumens pažeidimą. Pastebėję pirmuosius širdies smūgio simptomus, skambinkite 112. Pasireiškus pirmiesiems simptomams, idealiausia sulaukti pagalbos per pirmąją valandą ar dvi. Kuo ilgiau delsite, tuo labiau bus pažeistas širdies raumuo, atitinkamai, tuo didesnė ir mirties tikimybė. Jeigu iškvietėte greitąją medicinos pagalbą ir laukiate atvykstant ekipažo, sukramtykite aspirino tabletę      (325 mg). Aspirinas apsaugo nuo krešulių susidarymo ir tikimybę mirti nuo širdies smūgio sumažina 25 proc.

Kaip padėti širdies smūgio ištiktam žmogui?

Skambinkite 112 ir suteikite pirmąją gaivinimo pagalbą (dirbtinis kvėpavimas ir išorinis širdies masažas), jeigu žmogui sustojo širdis (nepavyksta užčiuopti pulso, žmogus nereaguoja). Pirmoji gaivinimo pagalba neprivers širdies plakti, tačiau palaikys žmogaus gyvybę, kol atvyks medikai. Lengvai naudojamas prietaisas, vadinamas automatiniu išoriniu defibriliatoriumi, prieinamas daugelyje viešųjų vietų. Jį naudoti gali praktiškai bet kas. Automatinis išorinis defibriliatorius išskiria elektros impulsą, kad sustojusi širdis vėl imtų plakti.

Automatinio išorinio defibriliatoriaus naudojimas:

Patikrinkite, ar asmuo reaguoja į aplinką. Jeigu norite padėti suaugusiajam ar vyresnio amžiaus vaikui, garsiai sušukite ir jį papurtykite, kad įsitikintumėte, jog asmuo iš tikrųjų prarado sąmonę.

Nenaudokite automatinio išorinio defibriliatoriaus, jeigu asmuo yra sąmoningas.

Jeigu norite padėti kūdikiui ar mažam vaikui, sužnybkite odą. Jokiu būdu nepurtykite kūdikio ar mažo vaiko.

Patikrinkite kvėpavimą ir pulsą. Jeigu pulso nėra arba jis nevienodas, nedelsdami pasiruoškite naudoti automatinį išorinį defibriliatorių.

Pasiruoškite naudoti automatinį išorinį defibriliatorių.

Įsitikinkite, kad asmuo yra sausoje vietoje, atokiai nuo balų ir kitų vandens šaltinių. Įsitikinkite, ar jis nesegi auskarų. Taip pat apžiūrėkite jo krūtinės sritį, ar yra požymių, rodančių, kad jam buvo implantuotas medicinos prietaisas, pavyzdžiui, širdies stimuliatorius ar defibriliatorius.

Automatinio išorinio defibriliatoriaus elektrodus uždėkite mažiausiai 2,5 centimetro atstumu nuo auskarų ar implantuotų medicinos prietaisų.

Naudokite automatinį išorinį defibriliatorių.

Naujagimiams, kūdikiams ir iki 8-erių metų amžiaus vaikams gaivinti naudokite pediatrinį automatinį išorinį defibriliatorių, jei įmanomą. Jei ne, naudokite skirtą suaugusiesiems.

Įjunkite automatinį išorinį defibriliatorių. Nuvalykite asmens krūtinę, kad ji būtų sausa. Uždėkite elektrodus. Prijunkite elektrodus prie automatinio išorinio defibriliatoriaus, jei reikia. Įsitikinkite, kad asmens niekas neliečia.

Paspauskite mygtuką „Analyse“. Jeigu prietaisas rekomenduoja defibriliaciją, dar kartą įsitikinkite, kad asmens niekas neliečia. Paspauskite mygtuką „Shock“. Pradėkite arba tęskite išorinį širdies masažą. Vadovaukitės automatinio išorinio defibriliatoriaus ekranėlyje pateikiamais nurodymais.

Tęskite pirmąją gaivinimo pagalbą.

Dvi minutes atlikę išorinį širdies masažą, patikrinkite asmens širdies ritmą. Jeigu jo vis tiek nėra arba jis nevienodas, dar kartą atlikite defibriliaciją. Jeigu defibriliuoti nereikia, tęskite išorinį širdies masažą, kol atvyks medikai arba kol asmuo pradės judėti.

Pabūkite šalia, kol atvyks pagalba.

Skaitykite daugiau

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.